tiskové zprávy

Vize se stala skutečností, ZETOR zahájil sériovou výrobu prvních traktorů v novém designu

23.7.2018

V posledních dnech sjíždějí z výrobní linky brněnského výrobce traktorů ZETOR první stroje modelové řady MAJOR v novém designu. Po úspěšném celosvětovém představení na veletrhu Agritechnica a Techagro se „zetorácký“ krasavec dočkal od 16. července sériové výroby. MAJOR v novém designu bude lákat zákazníky nejen na tvary podtrhující dynamiku a sílu traktoru, ale především na univerzální využití a široké uplatnění v reálných podmínkách. Nové stroje se k prvním zákazníkům dostanou v následujících týdnech.

20180723_MAJOR 1

MAJOR v novém designu představilo vedení ZETORU už na podzim 2017 na veletrhu Agritechnica v SRN, od té doby se stroj prezentoval na řadě dalších výstav po celé Evropě. Zájemci o tuto modelovou řadu se konečně dočkali – 16. července byla zahájena v brněnském závodě sériová výroba, a to obou verzí CL i HS. Jedná se o čtyřválcové stroje s výkony 75 koní s motory DEUTZ.  Verze CL je jednoduchým mechanickým strojem s převodovkou 12/12, verze HS přináší větší komfort obsluze díky převodovce s rozsahem rychlostí 24/12 a s maximální rychlostí 40 km/h. Převodovka je vybavena dvoustupňovým násobičem krouticího momentu a elektrohydraulickým reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy při zatížení. Zvedací síla modelu CL je 2400 kg, HS uzvedne až 3300 kg, což je nadstandardní výkon u traktorů této třídy.   

Design nového MAJORU vychází z konceptu italského studia Pininfarina, které je známé svou prací pro další ikonické vozy v červené barvě – značku Ferrari nebo Alfa Romeo. Prvotním impulsem ke spolupráci se studiem byl záměr vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou, který bude podtrhovat sílu a dynamiku strojů ZETOR. Tento koncept – ZETOR by Pininfarina – byl v roce 2015 s velkým úspěchem představený na mezinárodním veletrhu zemědělské techniky Agritechnica v Hannoveru. Následující rok došlo k rozpracování designového konceptu pro sériovou výrobu. A protože je modelová řada MAJOR u zákazníků jednou z nejoblíbenějších, premiéru v novém hávu pro sériovou výrobu si vysloužila právě ona.

„ZETOR by Pininfarina si na veletrhu Agritechnica 2015 vysloužil veliký ohlas s celosvětovým přesahem. V loňském roce jsme dostáli svým slibům a na Agritechnice 2017 představili nového MAJORA s implementovaným designem. A již nyní můžeme potvrdit, že jeho vřelé přijetí předčilo veškerá naše očekávání. Úspěch nového designu nás ujistil v tom, že jeho rozšíření na všechny modelové řady je správným krokem. I proto budou na trh v příštím roce uvedeny traktory PROXIMA a FORTERRA v novém kabátu,“ vyjadřuje se k novému designu Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

20180723_MAJOR 2

Nový design má silnou estetickou hodnotu a hrdě reprezentuje novou ikonickou vizi značky ZETOR. Negativní sklon kapoty, dominantní tvarování masky, umístění a tvar světlometů, či přesunutí loga ZETOR do středu masky vytváří jedinečný pronikavý dojem. Opomenout nesmíme ani zadní světla stroje, která jsou elegantně zasazena do blatníků a vytvářejí ladný a ucelený dojem. Nový tvar střechy má i praktický přínos v podobě lepšího výhledu z kabiny stroje.

„Podařilo se nám vylepšit i funkčnost modelové řady MAJOR – například nové umístění předních světlometů osvětluje větší pracovní plochu před traktorem nebo jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší traktoristovi lepší výhled kolem stroje a na břemena při práci s čelními nakladači,“ vyjmenovává klady nového designu Marián Lipovský.

První traktory s obchodním názvem MAJOR vznikly už v roce 1999 a šlo o modernizovanou modelovou řadu označovanou jako Model 92, stroje se vyráběly do roku 2006. V roce 2013 společnost představila modernizovanou modelovou řadu se stejným názvem. Na přelomu roku 2016 a 2017 společnost rozšířila nabídku řady MAJOR o nový model HS. MAJOR svými schopnostmi zastupuje v portfoliu traktorů ZETOR univerzální zemědělský traktor ve výkonnostní třídě do 80 koní, který je ve výborném poměru ceny a výkonu. Jedná se o obratné stroje, které najdou své uplatnění v chovatelství, na farmách, v rámci tzv. zeleného programu při práci s obracečkami trávy, kosami, shrnovačkami, ale také v dopravě při tahání valníků, přívěsů, nákladu a v komunálních službách.

20180723_MAJOR 3

PR & komunikace

zmedia@zetor.com