tiskové zprávy

Vítěz soutěže Bezpečná farma si domů odveze MAJOR 80

4.7.2016

V letošním roce probíhá na území Polska již 14. ročník soutěže o Bezpečnou farmu. Hlavní vítěz soutěže získává už tradičně traktor. Letos si farmář, který nejlépe splňuje hodnocená kritéria soutěže, odveze stroj z dílny ZETOR TRACTORS – a to model MAJOR 80 s výkonem 75 koní, pohonem na všechna čtyři kola a reverzační čtyřstupňovou plně synchronizovanou převodovkou.

Soutěže o Bezpečnou farmu se mohou zúčastnit farmáři z celého Polska včetně malých farem a soukromých farmářů. Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku byla 31. 3. 2016. V současné době probíhá hodnocení přihlášených účastníků. Soutěžní kritéria hodnotí odborná porota složená ze zástupců polského ministerstva zemědělství, inspektorátu práce a Institutu technologie a vědy. Letošní ročník zaštítil i prezident Andrzej Duda. Cílem soutěže je podpořit bezpečnost práce v zemědělství a motivovat zemědělce, aby tomuto tématu věnovali pozornost.

„Je nám ctí, že ZETOR Major 80 bude v letošním roce hlavní cenou v tak důležité soutěži, která podporuje bezpečnost na farmách. Každý rok dochází k řadě vážných nehod nevyjímaje děti, dospělé a zvířata. Vše, co by mělo pomoci minimalizovat tato rizika, si zaslouží naši pozornost a nejvyšší ocenění," říká Arkadiusz Fülek, prezident ZETOR POLSKA Sp. o.o.

20160704_Bezpečná farma v PL 2

Bezpečnost je důležitým tématem i pro samotnou značku ZETOR, která inovuje své stroje tak, aby splňovaly přísné bezpečností standardy. Historicky ZETOR představil jako první na světě bezpečnostní kabinu s hlučností pod 85 dB, což bylo umožněno díky revolučnímu řešení upevnění kabiny na silenblocích. I v dnešní době ZETOR klade důraz na bezpečnost, a to nejen v rámci výrobního areálu, ale i v rámci přísných výstupní kontrol, kde je strojům věnována maximální pozornost.

„V ZETOR TRACTORS a.s. klademe důraz na to, aby stroje, které vyrábíme, byly maximálně bezpečné. Zapojujeme se také do osvětových programů, které upozorňují jak eliminovat rizika a chránit zdraví při práci v zemědělství,“ doplňuje Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace v ZETOR TRACTORS a.s.  

Vítězná farma, která dodržuje a aplikuje bezpečnost práce dle stanovených soutěžních kritérií, bude vyhlášena na výstavě Agroshow Bednary, která se letos bude konat od 23. do 26. září. Soutěže Bezpečná farma se v uplynulých ročnících zúčastnilo přes 16 000 farem a počet účastníků každým rokem roste.

20160704_Bezpečná farma v PL 3

 

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com