tiskové zprávy

V Řecku jsou k vidění traktory ZETOR

2.2.2018

Řecký partner značky ZETOR společnost Demeter SA představuje na veletrhu Agrotica 2018 novinky z dílny ZETOR v podobě MAJORu v novém designu a nové modelové řady HORTUS.

Pro návštěvníky veletrhu jsou připraveny dvě novinky. Traktor z nově představené modelové řady HORTUS, který společně s řadou UTILIX zastupují traktory ZETOR v nižší výkonnostní třídě. Zároveň se v Řecku představí i MAJOR v novém designu, který měl světovou premiéru v listopadu na veletrhu Agritechnica.

HORTUS

Modelovou řadu HORTUS tvoří dva modely označené jako CL a HS. Stroje jsou vybaveny 4válcovým motorem o výkonu 67 koní. Traktory využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad, model HORTUS HS je navíc vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a jsou vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích průtok o objemu 60 l/min. Traktor disponuje klimatizací, která zvyšuje komfort uživatele.

„Jsme rádi, že můžeme představit také na Agrotice nový HORTUS – jeden z malých a lehkých traktorů s kabinou, které zvláště v Řecku najdou uplatnění v ovocných sadech a při pěstování oliv,“ říká Philipp Gorgias, Chief Officer Demeter SA.

greece-3

HORTUS je lehký kompaktní stroj, se který se dá lépe a rychleji manipulovat než s většími a silnějšími traktory. Skvěle se hodí pro svou obratnost do menších prostor jako jsou třeba stáje, pro pěstitelství, zahradnictví nebo pro komunální služby. 

MAJOR v novém designu

MAJOR HS v novém designu je první traktor v novém moderním designu, který je připraven pro sériovou výrobu. Cílem bylo vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou a dát značce ZETOR novou ikonickou vizi odrážející hodnoty společnosti. Do nového atraktivního kabátu se postupně převlečou všechny stroje značky ZETOR.

„Elegantní a moderní vizi designového konceptu jsme představili světu v roce 2015. Ohlasy od odborné i laické veřejnosti byly pozitivní, a to nás utvrdilo v tom, nový design, představený na Agritechnice 2017, je správný směr, který nás posune dále,“ dodává k designu Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s.

Pro novou tvář MAJORU HS jsou charakteristické silné tvary, které podtrhnou u traktoru dynamiku a sílu a vyjadřují emoce a energii. Zároveň je u strojů zachována užitečnost a praktičnost pracovního nástroje – traktoru. Díky novému umístění předních světlometů je osvětlena větší pracovní plocha před traktorem a upravený sklon kapoty zaručuje větší viditelnost pracovní plochy kolem stroje a také při práci s nakladačem a obsluha má tak lepší přehled, co se kolem traktoru děje.

greece-6

Veletrh Agrotica patří k největším akcím v Řecku s velkým mezinárodním přesahem zvláště do Itálie, Turecka, Bulharska a Makedonské republiky. „Výstavy Agrotica se účastníme pravidelně, je to pro nás skvělá příležitost prezentovat novinky, a to nejen v regionálním měřítku. Zároveň je zde prostor pro osobní setkání se zákazníky a obchodními partnery a individuální prezentaci stroje a získávání zpětné vazby k našim službám a produktům,“ komentuje veletrh Gorgias.

Značka ZETOR na řeckém trhu působí přes 60 let. V současnosti společnost Demeter SA spolupracuje s více než 50 dealery, kteří regionálně pokrývají celou zemi. Historicky má značka ZETOR v Řecku silné zastoupení a velmi dobré jméno. Se značkou ZETOR nyní spolupracuje už třetí generace společnosti Demeter SA, která se věnuje nejen distribuci traktorů, ale také náhradním dílům. K neoblíbenějších traktorů ZETOR se řadí FORTERRY.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com