tiskové zprávy

Traktory ZETOR uspěly na Mistrovství České republiky v orbě

10.10.2019

Na letošním 46. ročníku Mistrovství České republiky v orbě konaném 5. října 2019 v Žabčicích u Brna se traktorům ZETOR dařilo. V pěti kategoriích se umístily na stupních vítězů a dominovaly i na dalších pozicích. Kromě úspěchu v soutěži byla akce pro značku ZETOR stěžejní také kvůli české premiéře nového designu modelu PROXIMA.

Největším úspěchem značky bylo druhé místo modelu ZETOR CRYSTAL HD 170 v kategorii čtyř a víceradličných pluhů (Dalibor Kahánek). Třetí místo si odnesly modely ZETOR 7711 v kategorii klasických jednostranných dvou a tříradličných nesených pluhů (Josef Mališ), dále ZETOR 3511 v kategorii historické techniky (František Suk) a ZETOR 7745 v kategorii juniorů (Ondřej Koláček). V kategorii historické techniky (veteráni, otočné pluhy) letos soutěžil pouze jeden traktor a byl to právě ZETOR 3011 (Antonín Nevídal).

 „Na výsledcích soutěže je vidět, že traktory ZETOR odvádějí svou práci výborně, ať už jde o starší nebo novější modely. Jsme rádi, že se jim právě na domácí půdě podařilo potvrdit svou nepostradatelnou pozici v českém zemědělství,” uvádí Jakub Hurta, manažer marketingu společnosti ZETOR TRACTORS a.s.                             

Traktory ZETOR však nebrázdily pouze pole, ale představily se zákazníkům také u stánku ZETOR. Prvně se zde na českém trhu ukázal model PROXIMA v novém desginu vycházející opět z konceptu od italského studia Pininfarina. K vidění byly i všechny ostatní modelové řady z portofila společnosti ZETOR TRACTORS a.s. Model CRYSTAL HD 170 s pluhem SUKOV ARCOAGRO 6+ představil technik návštěvníkům v rámci komentované prohlídky. Ti si jej mohli zároveň vyzkoušet při orbě.              

„Nepříznivé počasí nebylo na účasti návštěvníků znát, naopak malí i velcí návštěvníci si akci užili. Ostatně, aspoň jsme si všichni vyzkoušeli reálné polní podmínky, se kterými se zemědělci musí mnohdy při práci potýkat,” dodává Jakub Hurta.

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com