tiskové zprávy

Traktory ZETOR se předvedly v Keni

4.6.2018

Ve dnech 15.-16. 5. 2018 proběhlo představení traktorů ZETOR pro keňský trh. Keňský partner společnosti ZETOR TRACTORS a.s. prezentoval ve městech Narok a Nakuru stroje o výkonech od 80 do 150 HP. Slavnostního představení se zúčastnilo okolo 150 návštěvníků.

ZETOR INDIA Private Limited, dceřiná společnost ZETOR TRACTORS a.s, ve spolupráci s partnerem Automobile Warehouse, Ltd. představila keňskému trhu stroje o síle 80, 100, 120, 135 a 150 HP, a to v modelové řadě MAJOR, PROXIMA a FORTERRA. Největší zájem byl o model PROXIMA 100, který výkonem i cenou nejvíce odpovídá potřebám keňským zemědělcům. Majitelé velkých farem si také velmi chválí FORTERRU 135.

 

„Zemědělství je klíčem k hospodářskému růstu v Keni, je zásadní pro snížení chudoby a hladu. Objem zemědělské mechanizace v zemi roste rychle, zvyšuje se i samotná poptávka po strojích a technice, a to samo o sobě rozvíjí trh s kvalitními traktory a zemědělskými stroji. Právě nabídka traktorů, kterou jsme v Keni představili, je pro tyto potřeby optimální, což nám potvrzuje i obrovský zájem ze strany zemědělců i bankéřů, kteří se zabývají podporou zemědělských úvěrů pro zemědělce,“ vyjadřuje se k prezentaci traktorů ZETOR v Keni Lukáš Krejčíř, finanční a obchodní ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

 

Zemědělský sektor je páteří keňského hospodářství. Přispívá přibližně 25 % k hrubému domácímu produktu (HDP) Keni a je zdrojem obživy pro většinu venkovského obyvatelstva. Objem mechanizace v zemi roste, zvyšuje se možnost komerčního zemědělství a na tyto trendy reaguje také poptávka po kvalitních traktorech. Traktory ZETOR mají svůj "keňský domov" ve městě Nakuru, zemědělském centru Keni. Traktory se využívají při pěstování pšenice, kukuřice a cukrové třtiny a obecně pro obhospodařování půdy. „Zetory“ jsou oblíbené i v dalších krajích, jako je Narok, Kericho a Eldoret.

 

Od svého vzniku do Keni dodal ZETOR na desítky traktorů. Prvních 25 ks bylo dovezeno v roce 1965, následně se stroje do země dostaly v roce 1997. Dceřiná společnost ZETOR TRACTORS a.s., ZETOR INDIA Private Limited, navázala partnerství s firmou Automobile Warehouse, Ltd. v červenci minulého roku, Keňa se tak stala po Maroku, Alžírsku, Tunisku a Zambii v pořadí už pátou africkou zemí, kam značka ZETOR exportuje své produkty. Jen za rok 2017 se v Keni prodalo několik desítek ZETORŮ, plány na rok 2018 počítají díky nynějšímu uvedení s větším objemem prodejů.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com