novinky a zprávy

Tractor Show projíždí Keňou

21.8.2017

Začátkem léta uzavřela společnost ZETOR TRACTORS a.s. spolupráci s keňským partnerem. Po necelém měsíci od navázání spolupráce vyrazily červené traktory na svou první Tractor show v Keni. Během následujících týdnů se stroje ZETOR představí při předváděcích akcích místním farmářům, pěstitelům, chovatelům, ale také úředníkům nebo pracovníkům bankovních společností.

Na celkem 23 zastávkách se v průběhu srpna a září představí traktory z modelových řad MAJOR a PROXIMA keňským zemědělcům při praktických ukázkách a testech.

20170821_Tractor Show projíždí Keňou 1

„ZETOR je v Keni nový a v rámci prodejní strategie je třeba věnovat pozornost i rozšíření povědomí o značce a jejich strojích. Pokud chceme za současné situace přesvědčit zemědělce ke koupi našich traktorů, je třeba jim stroje představit a umožnit jim, aby si je vyzkoušeli. To je hlavní význam probíhající Tractor Show,“ říká Prakash Shah ze společnosti Automobile Warehouse, Ltd., který funguje v Keni jako distributor traktorů ZETOR.

Předváděcí akce, při kterých si zájemci můžou vyzkoušet stroje při různých pracích na polích, je určená širšímu publiku, nejen zemědělcům.

„Nákup nového stroje je nákladnou záležitostí. Oslovujeme proto i specializované a zavedené společnosti zabývající se pronájmem techniky, případně jednáme s bankami o možnostech financování pro naše klienty. I jim stroje představujeme. Aktuálně nabízené traktory z modelových řad MAJOR a PROXIMA jsou vhodné také na práci v komunálních službách, proto na akce zveme i úředníky,“ říká Prakash Shah a dodává: „První reakce jsou pozitivní, traktory ZETOR jsou vnímány jako prémiové stroje, které nabízí ideální kombinaci síly a odolnosti. Je naším úkolem zvyšovat povědomí o značce. Věřím, že uspějeme i díky novému reprezentativnímu showroomu, který právě budujeme.“

20170821_Tractor Show projíždí Keňou 2

Otevření nového showroomu ve druhém největším městě v Keni v Nakuru je plánováno na začátek jara 2018. Na vnitřní ploše o rozloze 2800 m2 a na 9 hektarech venkovní plochy se najde dostatek prostoru k představení toho nejlepšího, co traktory ZETOR mohou klientům nabídnout.

Zetor v Keni

Keňským farmářům jsou dodávány traktory modelových řad PROXIMA, MAJOR a FORTERRA. Zájem je o stroje s kabinou a s klimatizací. Pro zemi je specifické pěstování cukrové třtiny, kukuřice a exotických květin určených pro vývoz do Evropy. Ročně se v Keni prodá až 900 traktorů a 50 % z nich je ve výkonnostním spektru od 80 do 100 koní. Během 70leté historie značky ZETOR bylo do země dovezeno 50 ks traktorů. Prvních 25 ks bylo dovezeno v roce 1965, zbývající objem byl dodán v roce 1997. Keňa se stala po Maroku, Alžírsku, Tunisku a Zambii v pořadí pátou africkou zemí, kam značka ZETOR exportuje v novodobé historii své produkty.

20170821_Tractor Show projíždí Keňou 3