ZETOR world

Originálně vyladěný UTILIX CL 55

Originálně vyladěný UTILIX CL 55

Pan Miroslav Adamička spolu se svým synem Dominikem provozuje společnost Mostroj s.r.o. Jde o zámečnickou firmu s dvaceti zaměstnanci. Tím jedenadvacátým je traktor ZETOR UTILIX CL 55. Ve firmě jej přes zimu používají k odhrnování sněhu v areálu a v létě pomáhá s údržbou pozemků pana Adamičky, které se nacházejí v okolí obce Ladce (okres Ilava). Ladce jsou mimo jiné známé také díky poutnímu místu, kterým je Skalné sanktuárium Božieho Milosrdenstva na hoře Butkov. A právě na louce pod touto horou vznikla série fotografií s UTILIXEM v hlavní roli.

5

Pan Adamička koupil traktor od autorizovaného prodejce Jozef Bakoš – Zetor Servis na konci roku 2020 a s jeho péčí je spokojený. Využil možnosti vybavit traktor předním tříbodovým závěsem značky Zuidberg. Kromě prodejních a servisních služeb pana Bakoše chválí i traktor samotný, ale něco mu na něm pořád chybělo. Protože je zámečnictví jeho denní chléb, rozhodl se, že traktor lehce upraví a vyladí pomocí hliníkového plechu. Jak originálně si s tím poradil, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii. A jako třešničku na dortu přidal i motiv kanadské vlajky, to kvůli svému kamarádovi z kanadského Edmontonu, kterého čas od času navštíví. Teď je traktor přesně podle jeho představ.

4

ZETOR UTILIX CL představuje víceúčelový traktor vhodný zejména pro práci v komunálních službách, v zahradnictvích, na malých farmách apod. Vyznačuje se excelentní obratností s malým poloměrem otáčení. Čtyřválcový kapalinou chlazený vznětový motor o výkonu 55 koní plní nejnovější emisní limity Stage V. Traktor má synchronizovanou převodovku s 16 rychlostními stupni vpřed a s 16 rychlostními stupni vzad s mechanickou reverzací. Zvedací síla tříbodového závěsu dosahuje hodnoty 15 kN. V prostorné kabině jsou všechny ovládací prvky ergonomicky rozmístěny tak, aby k nim obsluha měla snadný přístup. Pohodlné sedadlo a klimatizace, která je již v základní výbavě, přispívají k pohodlí řidiče.

zpět na ZETOR World