tiskové zprávy

Stopy ZETORU nově i na exotických Filipínách

2.10.2017

ZETOR INDIA, pobočka společnosti ZETOR TRACTORS a.s., uzavřela spolupráci s filipínskou společností JVF Commercial na dodávku traktorů do oblasti Filipín. Partnerství, jehož předmětem je dodávka traktorů o výkonech od 80 do 150 koní, bylo uzavřeno na 4 roky. V současnosti jsou do oblasti expedovány první traktory. Filipíny jsou v pořadí již šestým státem, kam se značce ZETOR podařilo vstoupit od ledna letošního roku a s dalšími státy aktuálně probíhá jednání. ZETOR tak pokračuje v expanzi na trhy, kde dosud nepůsobí.

Po několika měsíčním jednání se ZETOR INDIA podařilo úspěšně uzavřít spolupráci na dodávku traktorů na Filipíny. Spolupráce se společnosti JVF Commercial se týká traktorů s výkony v rozmezí 80–150 koní, tedy modelových řad PROXIMA a FORTERRA.

„Filipínci při svých zemědělských činnostech využívají i stroje s výkonem nad 100 koní, což je pro jihovýchodní Asii netypické. Obecně je v oblasti spíše rozvinutější trh s prodejem strojů o výkonech od 40 do 80 koní. Na Filipínách se ročně prodá přes 5000 traktorů, z čeho 30 % strojů jsou s výkony nad 100 koní. V tomto výkonovém segmentu má ZETOR širokou nabídku, předpokládáme proto, že největší zájem bude o všechny typy strojů z modelové řady PROXIMA, která se vyznačuje univerzálností, případně o silné FORTERRY,“ říká Robert Harman, ředitel ZETOR INDIA.

Smlouva byla uzavřena na 4 roky a v této chvíli jsou do oblasti expedovány první traktory modelové řady PROXIMA POWER o výkonu 120 koní. Kromě nových strojů, jsou předmětem spolupráce i dodávky náhradních dílů a poskytování zákaznického servisu. Filipínský partner je zavedenou společností, která se dosud věnovala prodeji stavební techniky, nově rozšiřuje své působení také do agrární oblasti. JVF Commercial disponuje čtyřmi pobočkami na čtyřech největších ostrovech Filipín, tím mají vhodně pokrytou logistiku v rámci země.

„Potencionální partnery jsme v oblasti Asie poptávali už dříve a díky tvrdé práci kolegů z afilace se nám podařilo navázat spolupráci. Filipínský partner reagoval na výzvu a důvodem proč jej naše nabídka oslovila, byla i skutečnost, že ZETOR má v oblasti velmi dobré jméno, a to i přesto, že jsme na Filipínách jako značka přímo nepůsobili,“ dodává Robert Harman.

V 90. letech byly na Filipínách prodávány traktory ZETOR pod označením John Deere 2000–2400. Uvedené souvisí s kooperací těchto dvou značek z počátku 90. let, kdy brněnské traktory byly pod cizím obchodním jménem vyváženy právě do oblasti jihovýchodní Asie, jižní Ameriky a jižní Afriky.

ZETOR v průběhu 90. let dodal přímo na Filipíny necelých sto traktorů. Od počátku letošního roku jsou Filipíny, po Izraeli, Jordánku, Zambii, Rusku a Keni, v pořadí už šestým státem, kam se značce ZETOR podařilo nově vstoupit.

„Jednáme i s dalšími partnery v rámci Asie a Afriky. Naší afilaci se postupně daří naplňovat stanovené cíle, tedy posilovat pozice značky ZETOR, kde dosud nefigurujeme a postupně navyšovat tržní podíly na trzích, kde jsme našli partnery. Jen za prvních 6 měsíců letošního roku se nám podařilo prodat o 60 % více traktorů, než za celý uplynulý rok,“ shrnuje sledované cíle a výsledky Robert Harman.

20171002_Filipíny

Ilustrační foto

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com