tiskové zprávy

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. má v Estonsku nového silného partnera

1.2.2018

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. jmenovala nového distributora pro estonský trh. Distribuci výrobků ZETOR v Estonku bude nově zajišťovat společnost Specagra, která nyní zajišťuje distribuci traktorů značky ZETOR v Litvě.

Společnost Specagra vznikla v roce 1999 a se značkou ZETOR zahájila spolupráci v roce 2008. V současnosti má 70 zaměstnanců a zabývá se především distribucí a prodejem zemědělské techniky, ale také jejím servisem, se kterým má dlouholeté zkušenosti. V Litvě má aktuálně 3 vlastní pobočky – centrálu v Panevezysu a pobočky ve městech Sakiai a Plunge. V Estonsku se také nachází pobočka v Järtsaare, Viljandimaa.

„Se společností Specagra nás pojí desetiletá bezchybná spolupráce, jsme rádi, že se nově tato spolupráce ještě prohloubí díky zajišťování profesionální distribuce v Estonsku. Společnost Specagra přebírá trh po společnosti Maskin Grupp, který byl importérem od roku 2005. Tímto mu děkujeme za spolupráci“, říká Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. chce nově vzniklou spoluprací v Estonsku posílit pozici značky ZETOR na estonském trhu, a i nadále garantovat zákazníkům vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Specagra je velmi aktivní na litevském trhu v rámci marketingových aktivit, z Litvy pochází několik rekordů týkajících se značky ZETOR, pořádají tzv. spanilé jízdy nebo vytvoření obrazce v poli o rozloze 20,7 ha pomocí traktoru ZETOR.

Rozšíření spolupráce se ZETOR TRACTORS a.s. vnímáme velmi pozitivně. Značka ZETOR patří v Litvě k pěti nejprodávanějším. V rámci estonského trhu bychom se jako nový importér rádi zařadili do desítky nejprodávanějších značek a chceme se hodně rozvíjet v oblasti péče o zákazníky. Plánujeme také účast na dubnové výstavě Maames v estonském Tartu, a představit tak estonskému publiku novinky jako MAJOR v novém designu nebo nové modelové řady HORTUS a UTILIX,“ dodává Renaldas Pelanis, CEO, Specagra.

Na estonském trhu se ročně prodá několik stovek traktorů. Traktory značky ZETOR ze všech modelových řad najdou využití nejen v tradičním zemědělství (pěstování obilí a krmných plodin), ale také lesnictví. Lesy v Estonsku zabírají 34 % půdy a procentuálně stejnou velikost má i orná půda.

Kontakt pro další informace:

Alexandr Kuchař, ZETOR TRACTORS a.s.

mob.: +420 739 327 983

e-mail: akuchar@zetor.com

 

PR & komunikace

zmedia@zetor.com