tiskové zprávy

Přichází nová generace čelních nakladačů ZETOR SYSTEM

13.9.2017

ZETOR představuje novou generaci čelních nakladačů ZETOR SYSTEM. Modernizovaná řada oblíbené zemědělské agregace, nesoucí označení ZQ, přinese zemědělcům a farmářům delší životnost, lepší výhled z kabiny, vyšší zvedací výšku, vyšší tuhost agregace, snadnější připojení k traktoru a rozšířené možnosti příslušenství jako je osvětlení, či chytrý displej zobrazující váhu nákladu a pozici nakladače. Nová řada ZQ bude poprvé představena veřejnosti na zemědělské výstavě Den zemědělce, která se koná v obci Kámen na Pelhřimovsku v ČR.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. uvádí na trh novou generaci čelních nakladačů ZQ. Modernizovaná agregace nahrazuje řadu ZX, jejíž výroba končí. ZQ se se svými inovacemi a technologickými funkcemi stává prémiovým produktem nabídky ZETOR SYSTEMU.

20170913_nakladač 1

„Firemní filosofií ZETORU je neustále přinášet a nabízet zákazníkům moderní produkty s vyšší přidanou hodnotu. Ve spolupráci s dodavatelem čelních nakladačů, švédským výrobcem ÅLÖ AB, představujeme novou generaci čelních nakladačů, které jsou po všech stránkách technologicky vyspělejší. Jsem přesvědčen, že nová agregace si najde své místo u zemědělců a farmářů, kteří ocení její možnosti, díky kterým si zjednoduší a zefektivní jejich těžkou práci,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Nové nakladače přinášejí zemědělcům řadu výhod. Díky novému konstrukčnímu řešení se podařilo zajistit zdvojnásobení tuhosti komponentu a tím prodloužit jeho životnost. Zvedací výška je ve srovnání s předchozí generací vyšší až o 20 cm. S novým designem došlo ke zlepšení výhledu z kabiny a uživatel má lepší přehled o břemenu. Stejně jako předchozí modely i nakladače ZQ jsou vybaveny Paraleogramem, který udržuje zvedané břemeno v rovnovážném stavu a brání tak jeho převrácení. Nově jsou však vybaveny systémem Lock & Go, který umožňuje rychlé a snadné připojení, či odpojení nakladače od traktoru. Na přání lze rozšířit výbavu například o Soft-drive, který tlumí rázy nakladače, o Multicoupling, který umožňuje připojení všech okruhů a konektorů v jeden okamžik a Selecto-fix usnadňující připojení hydraulicky ovládaného nářadí.

20170913_nakladač 2

U nové generace čelních nakladačů ZQ je možné si vybrat mezi mechanickým a elektronickým ovládáním joysticku. Elektronický je proveden ve dvou verzích, EasyDrive LCS™ a ElectroDrive LCS™ Professional, kdy druhá zmiňovaná verze nabízí další funkce navíc, jako je zrychlená funkce, plazivé rychlosti, vyklepávání nářadí a možnost nastavení nářadí do pracovní polohy. Celý hydraulický systém je proveden v nejvyšším standardu s bezodkapovými rychlospojkami s kryty proti nečistotám a vestavěným předehřevem oleje v rozvaděči. Na přání zákazníka může být ZQ vybavena také Q-Companion – pokročilou výbavou, která umožňuje za pomoci přídavného displeje v kabině sledovat váhu nákladu, jeho přesnou pozici, či plánovat údržbu nakladače dle přesně odpracované doby s nakladačem.

ZETOR SYSTEM představuje nabídku zemědělských agregací určených pro zemědělské stroje. Je aktuálně tvořen dvěma modelovými řadami čelních nakladačů označených jako ZL a modernější a vyspělejší ZQ. Výrobcem čelních nakladačů je švédská společnost ÅLÖ AB.

“Společnost ÅLÖ AB je světovým lídrem ve vývoji a výrobě čelních nakladačů. Jejich prostřednictvím dokážeme zákazníkům nabídnout tu nejlepší kvalitu za rozumnou cenu. I z toho důvodu jsme se rozhodli právě pro spolupráci s předním světovým výrobcem těchto komponentů,” doplňuje Robert Todt.

O kvalitách nakladačů řady ZQ se mohli poprvé přesvědčit návštěvníci Dne zemědělce v obci Kámen na Pelhřimovsku, kde si je mohli vyzkoušet v praxi. Akce se konala od 13. 9. 2017 do 14. 9. 2017.

20170913_nakladač 3

PR & komunikace

zmedia@zetor.com