tiskové zprávy

Prezident Zeman navštívil ZETOR

1.12.2017

Během své návštěvy Jihomoravského kraje navštívil Miloš Zeman, prezident ČR, v doprovodu Bohumila Šimka, hejtmana kraje, ZETOR TRACTORS a.s. V pátek 1. prosince se prezident setkal a diskutoval nejen s vedením společnosti, ale také se zaměstnanci. Návštěva navazovala na úspěšnou účast ZETORU v podnikatelské misi s prezidentem do Ruska v minulém týdnu, kdy společnost podepsala s ruským partnerem KEMP memorandum o dodávce až 6000 sad traktorů v následujících 4 letech s celkovou hodnotou zakázky 550 milionů eur.

Prezidenta v ZETOR TRACTORS a.s. přivítal předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Martin Blaškovič společně s dalšími členy vedení. Na programu dne byla i krátká návštěva ZETOR GALLERY s představením nového modelu UTILIX, produktové novinky pro rok 2018. Během své návštěvy byl pan prezident informován o aktuálních plánech společnosti na posílení produktového portfolia o dvě nové modelové řady, uvedení prvního sériově vyráběného stroje v novém designu na trh nebo také o pokračující expanzi na nové trhy. Se zaměstnanci pan prezident diskutoval např. o úspěších podnikatelské mise v Rusku, o přijetí eura v ČR či o dopadu Průmyslu 4.0 na středoškolské vzdělávání v ČR.

20171201_Prezident 5

Prezident Zeman během návštěvy slavnostně podepsal pamětní desku připomínající uzavření spolupráce ZETORU s ruským partnerem KEMP. „Byl jsem rád, že jsem mohl vézt skupinu 140 podnikatelů, což byla mimochodem největší podnikatelská delegace za posledních 25 let, do Ruské federace a jsem potěšen, že ZETOR právě zde podepsal smlouvu na dodávku 6000 traktorů za 4 roky do Ruska. Přeji ZETORU mnoho dalších úspěchů,“  řekl prezident Miloš Zeman během své návštěvy.

Návštěva hlavy státu je pro ZETOR velká čest. „Těší nás podpora pana prezidenta a velice si vážíme, že k nám opět zavítal. Utvrzuje nás to v přesvědčení, že strategie společnosti nachází pozitivní odezvu i u vrcholných představitelů vlády. I díky podpoře pana prezidenta se nám podařilo prosadit se na ruském trhu,“ dodává k návštěvě prezidenta David Kollhammer, ředitel Úseku strategie.

20171201_Prezident 6

Podnikatelská mise s prezidentem ČR Milošem Zemanem do Ruska, které se účastnili i zástupci ZETOR TRACTORS a.s., proběhla již minulý týden. Společnosti ZETOR TRACTORS a.s. a Kovrov Electro Mechanical Plant (KEMP) zde podepsaly memorandum o prohloubení vzájemné spolupráce s předpokladem, že do Ruska bude do roku 2022 dodáno až 6000 sad traktorů modelové řady FORTERRA s celkovou hodnotou zakázky 550 milionů eur.

Prezident Zeman ZETOR poctil svou návštěvou již minulý rok v lednu při příležitosti své třídenní cesty po Jihomoravském kraji. V letošním roce z významných osobností navštívili ZETOR např. britská velvyslankyně Jan Thompson nebo maďarský ministr zemědělství Sándor Fazekas společně s Mariánem Jurečkou, ministrem zemědělství ČR.

20171201_Prezident 3

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com