tiskové zprávy

Nový MAJOR HS se představuje maďarskému publiku

26.1.2017

Značka ZETOR se představuje na jednom z největších maďarských zemědělských veletrhů AGROmashEXPO 2017. Ve dnech 25.–28. 1. 2017 se mohou návštěvníci na stánku seznámit nejen s produktovým portfoliem značky ZETOR, ale také se žhavou novinkou – novým MAJOREM HS.

„Traktory ZETOR se prezentují na veletrhu AGROmashEXPO aktivně již od roku 1996. Letos jsme si pro návštěvníky připravili jedno překvapení, poprvé na maďarském trhu představíme nový traktor MAJOR HS. Stroj byl veřejnosti představen na přelomu roku a světovou premiéru zažil nedávno v Británii. Jsme rádi, že již tak krátce od svého uvedení na trh můžeme stroj představit i maďarským farmářům,“ uvádí Robert Hajabacz, ředitel ZTR AGRO Kereskedelmi Kft.

20170126_AGROmashEXPO_MAJOR_HS 1

V roce 2013 byla na trh uvedena modelová řada MAJOR a ihned se stala u zákazníků velmi oblíbenou a žádanou pro svou odolnost, spolehlivost a univerzálnost. Nový MAJOR HS rozšiřuje stávající modelovou. Označení nového traktoru MAJOR HS doplní modelovou řadu MAJOR a stávající model bude nově označován jako MAJOR CL.

Nový traktor disponuje prověřeným čtyřválcovým motorem o objemu 2,9 litrů a výkonu 76 koní. Stroj se dále vyznačuje převodovkou s 24 rychlostmi vpřed a 12 rychlostmi vzad. Čtyři stupně převodovky jsou doplněny třemi skupinami a dvoustupňovým násobičem krouticího momentu (PowerShift). MAJOR HS je navíc vybaven hydraulickým reverzorem (PowerShuttle), který umožňuje změnu směru jízdy i pod zatížením. Traktor dosáhne maximální rychlosti až 40 km/h, což je o 10 km/h vyšší rychlost oproti základnímu modelu CL a minimální rychlost je pak 0,5 km/h. V pracovním rozsahu od 4 do 12km/h nabízí MAJOR HS 6 rychlostních stupňů. K dalšímu vybavení stroje patří i hydraulika s mechanickou regulací, která má nadstandardně vysokou zvedací sílu, a to až 33 kN, 3300 kg. K dispozici je také plynulá regulace spouštění, včetně uzamknutí hydrauliky v transportní poloze.

20170126_AGROmashEXPO_MAJOR_HS 2

Inovace lze nalézt i v kabině. MAJOR HS má nový sloupek řízení, který je polohovatelný ve dvou směrech společně s volantem. Práci usnadní také nová přístrojová deska, pohodlnější sedadlo s horizontálním natáčením. Ovládací prvky stroje v kabině jsou umístěny tak, aby vyhovovaly obsluze a byly jednoduše a ihned k dispozici. MAJOR HS je vybaven i sedadlem pro spolujezdce, má více úložných prostor a nová přístrojová deska umožňuje nastavit sledování dílčích parametrů. Osm pracovních světel pak zajišťuje dostatečné osvětlení plochy kolem stroje při práci v šeru a ve tmě.

MAJOR HS má výrazně zmenšený poloměr otáčení na úroveň 3,9 m, čehož bylo dosaženo použitím natáčecích blatníků. Jedná se tak o obratný traktor a lze ho tak použít i v omezeném prostoru.

„Větší palivová nádrž o obsahu 120 l umožňuje, aby stroj pracoval delší čas bez prostojů,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s. a dodává: „Nový MAJOR HS je všestranným pomocníkem, který najde své uplatnění jak na malých, tak i středních farmách v živočišné i rostlinné výrobě, případně v komunálních službách. V rámci vývoje jsme vyslyšeli přání a připomínky našich klientů.“

Vedle nového MAJORU HS se mohou zákazníci těšit také na CRYSTAL 160, který byl loni na AGROmashEXPO oceněn cenou poroty, dále na modernizované stroje PROXIMA HS, FORTERRA CL a FORTERRA  HD, MAJOR CL 60 nebo třeba na traktor PROXIMA Power 120.

20170126_AGROmashEXPO_MAJOR_HS 3

„Náš stánek návštěvníci najdou v hale A, místo 202A. Zájemci se na 300m2 budou moci seznámit s traktory, nabídkou čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a připravena je i řada dalších zajímavých nabídek pro stávající i nové zákazníky. Všechny srdečně zveme a těším se na Vás,“ dodává Robert  Hajabacz, ředitel ZTR AGRO Kereskedelmi Kft.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com