tiskové zprávy

Návštěvníci Národního zemědělského muzea si mohou nově vyzkoušet trenažér traktoru ZETOR

29.1.2018

Kdo si někdy nepřál vyzkoušet si, jaké to je řídit traktor? Nyní si může každý své přání splnit v Národním zemědělském muzeu v Praze. Pro veřejnost zde sestavili první trenažér traktoru, který dokáže simulovat nejen jízdu a práci se strojem.

Do Národního zemědělského muzea v Praze přibyl nový stálý exponát – traktorový simulátor modelu ZETOR MAJOR 80. Stroj je schopný simulovat jízdu ve městě i na poli, za traktorem je pak umístěn nakladač v podobě ramene bagru, se kterým lze nabírat a vyklápět připravený písek. Návštěvníci muzea mohou společně s trenažerem obdivovat i vystavené historické stroje. Na ploše přes 500 m2 si veřejnost může prohlédnout na dvacet typů traktorů tuzemských i zahraničních značek z období od roku 1917 do roku 1953.

„Národní zemědělské muzeum zábavnou formou přibližuje široké veřejnosti význam zemědělství a jeho nepostradatelný přínos v celé naší historii. ZETOR doma i v zahraničí už více než 70 let pomáhá farmářům v jejich nelehké práci. Vážíme si spolupráce s muzeem a děkujeme jim za prostor, který naší značce ve své expozici věnují,“ říká Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s.

„Traktory ZETOR jsou neodmyslitelně spjaty s českým zemědělstvím a jsme rádi, že právě firma ZETOR TRACTORS a.s. nám pomohla takto atraktivně doplnit expozici nazvanou Jede traktor. Vymyslet a realizovat traktorový simulátor byla výzva a díky skvělé spolupráci se ZETOR TRACTORS a.s., ochotě a vstřícné komunikaci se ji podařilo uskutečnit,“ říká Jiří Houdek, náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea.

Traktorový simulátor je na území ČR ojedinělou atrakcí. Ve spolupráci se ZETOREM a dalšími partnery se od nynějška nachází právě v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné v expozici Jede traktor.

Traktoroví a zemědělští nadšenci mohou zavítat také do ZETOR GALLERY v Brně, kde je k vidění více než 70 let historie domácího výrobce traktorů. Stálá expozice v Brně je doplněna o řadu multimediálních prvků, jako je např. simulátor čelního nakladače apod. Brněnská ZETOR GALLERY chystá navíc tematickou výstavu mapující historii 100 let existence Zbrojovky Brno, kde ZETOR v roce 1946 vznikl. Na výstavní ploše budou od 14. 2. do 20. 4. k vidění nejen traktory, ale i zbraně, psací stroje a automobil z produkce této slavné firmy. Pro více informací sledujte webové stránky www.zetorgallery.cz.

20180129_NZM 1

PR & komunikace

zmedia@zetor.com