tiskové zprávy

Na veletrhu v USA představujeme FORTERRU HD

14.2.2017

ZETOR letos opět představí své stroje na jednom z největších zemědělských veletrhů v USA – National Farm Machinery Show (NFMS), který se uskuteční ve dnech 15.–18. února ve městě Louisville v Kentucky. Premiéru na americké půdě zažijí modernizované traktory modelové řady FORTERRA. Tento stroj zabodoval v Evropě a stal se finalistou prestižní evropské soutěže Tractor of the year 2017, kterou vyhlašují odborní novináři z nejprestižnějších zemědělských časopisů celé Evropy.

ZETOR na veletrhu prostřednictvím své dceřiné společnosti ZETOR NORTH AMERICA představí všechny stroje modernizované řady FORTERRA včetně dosud nejsofistikovanějšího stroje FORTERRY HD, která bude na stánku osazena čelním nakladačem. K vidění budou na veletrhu i další modely z portfolia značky ZETOR – mezi nimi traktory PROXIMA, PROXIMA POWER a MAJOR. Kromě traktorů bude ZETOR v Kentucky vystavovat také agregace v rámci ZETOR SYSTEM, které budou na stánku prezentovány dohromady s vystavenými traktory.

20170214_NFMS_1

Stánek ZETORU na veletrhu v USA v roce 2016.

„Modernizovaná řada FORTERRA je v nabídce pro USA již od loňského podzimu, na veletrhu National Farm Machinery Show však má svou výstavní premiéru. Z hlediska prodejů je v USA FORTERRA nejoblíbenějším traktorem, a to díky své variabilnosti, proto věříme, že návštěvníky veletrhu inovativní řešení stroje zaujmou,“ říká Vladimír Blaškovič, prezident ZETOR NORTH AMERICA.

Na stánku ZETOR, který najdete na pozici 7401, se budou moci návštěvníci detailněji seznámit se stroji a agregacemi a dozvědět více o značce ZETOR.

Obchodní afilace ZETOR NORTH AMERICA působí v USA od roku 2004. Jejím cílem je posilovat pozici značky ZETOR v Severní Americe a na dalších trzích Střední a Jižní Ameriky. Sídlo společnosti se nachází ve městě Jacksonville na Floridě.

20170214_NFMS_2

Stánek ZETORU na veletrhu v USA v roce 2016.

„ZETOR NORTH AMERICA se primárně zaměřuje na prodeje strojů ZETOR v rámci Severní Ameriky. V posledním roce se však podařilo expandovat i na jihoamerické trhy. Značka ZETOR vstoupila například do Kostariky, Bolívie a Uruguaye,“ shrnuje obchodní cíle v Americe Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

52. ročník veletrhu National Farm Machinery Show nabídne návštěvníkům během čtyř dnů kompletní výběr nejlepších zemědělských produktů, vybavení a služeb od světových značek. S 860 vystavovateli je NFMS největším indoor veletrhem v zemi. Kromě nejnovějších produktů se návštěvníci mohou zdarma účastnit také seminářů vedených zemědělskými odborníky.

FORTERRA HD

FORTERRA HD patří mezi nejvyšší model řady FORTERRA, přináší výkon v rozmezí od 127 do 147 koní, má robustní tělo, odpruženou nápravu a multifunkční ovládací panel.

FORTERRA HD disponuje úspornými motory ZETOR s 16ventilovou hlavou, které vzešly z vlastního vývoje a výroby a splňují emisní normu TIER 4F. Motory mají dobrou akceleraci a snadno startují i při nízkých teplotách. Na základě nezávislých testů místní univerzity bylo zjištěno, že motory s emisním řešením TIER 4F přinášejí nižší spotřebu paliva oproti motorům předchozí generace. A to o 15–20 % v závislosti na vykonávané činnosti.

20170214_NFMS_3

Převodovka FORTERRY HD nabízí větší počet využitelných převodových stupňů, čímž udržuje motor v optimálních otáčkách při práci na poli i při transportu. To se promítá hlavně do spotřeby paliva, která je nižší. V nejpoužívanějším pracovním rozsahu nabízí převodovka 13 stupňů rychlosti i při zatížení traktoru, a to v pracovním rozsahu 4–12 km/h. Celkově pak převodovka disponuje 30 rychlostmi vpřed a 30 rychlostmi vzad.

Obsluhu stroje usnadňují prvky, jako jsou PowerClutch – tlačítko spojky nacházející se na řadicí páce, PowerShift – třístupňový násobič krouticího momentu nebo PowerShuttle – hydraulický reverzor.

Elektrohydraulika Bosch přináší u stroje vysokou efektivitu při práci s přípojnými zařízeními. Dva pomocné válce hydrauliky zajišťují rovnoměrné zatížení traktoru a maximální zvedací sílu až 85 kN (cca 19 tisíc liber). FORTERRA HD je vybavena 4sekčním rozvaděčem hydrauliky s elektrohydraulickým ovládáním. Samozřejmostí je unikátní systém HitchTronic, který sám měří odpor půdy při orbě a podle aktuálních hodnot automaticky reguluje zadní tříbodový závěs. Tím je opět dosahována úspora paliva 5–7 %.

V oblasti ergonomie a komfortu je stroj vybaven prostornou kabinou. Vysoký jízdní komfort je zajištěn díky odpružení přední nápravy. FORTERRA HD je vybavena také multifunkčním panelem, jenž sdružuje všechny důležité ovládací prvky na jednom logicky uspořádaném místě.

Odpružená přední náprava funguje u FORTERRY HD jako systém dvou nezávisle odpružených polonáprav. Traktor je dále vybaven 100% uzávěrkou diferenciálu. Zapomenout nesmíme ani na souvraťovou automatiku, která snižuje počet úkonů při každém otáčení na souvrati, zjednodušuje se tak obsluha stroje a je dosaženo lepší manévrovatelnosti.

20170214_NFMS_4

PR & komunikace

zmedia@zetor.com