tiskové zprávy

Na rybách i na lovu – netypické situace, se kterými si traktory ZETOR poradí nejen v novém kalendáři

9.11.2018

Křehká krása v kontrastu se silnými stroji – takové jsou letošní kalendáře z limitované edice společnosti ZETOR TRACTORS a.s., které nesmí chybět žádnému fanouškovi červených strojů. Kalendáře jsou v prodeji ve 2 verzích – tradiční produktové a kreativněji pojaté limitované edici.

Obě edice vznikaly v polovině září v reálných lokacích v okolí Brna, rodném městě ikonických červených traktorů. Limitovaná čtyřstránková edice kreativně a s lehkou nadsázkou vyjadřuje, kde všude se dá využít síly, obratnosti a odolnosti traktorů ZETOR. V hlavní rolích jsou letošní žhavé novinky ze stáje ZETOR – MAJOR v novém designu, CRYSTAL HD, FORTERRA HD a PROXIMA HS. Produktový dvanáctistránkový kalendář je zasazen do reálného prostředí, kde traktory ZETOR nachází své uplatnění – všech 6 modelových řad, které ZETOR nyní ve svém portfoliu nabízí, můžete vidět na loukách, polích, lesích, parcích, ve dne i v noci.

20181109_Kalendář 1

„Produktový kalendář ZETOR představuje naše aktuální portfolio v reálném terénu, ve kterém lze konkrétní modely bez problémů využít. Tímto pojetím chceme poukázat na to, že traktory ZETOR jsou spolehlivými stroji za každé situace při různorodých činnostech,“ říká ke zvolenému motivu produktových kalendářů Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

20181109_Kalendář 2

Autorem a realizátorem kalendářů je uznávaný slovenský fotograf Martin Fridner, který je pod jejich tvorbou podepsaný již počtvrté. V limitovaném verzi se objevila modelka Andrea Zlesáková, která v kalendáři pózovala již minulý rok, a vedle ní pak další dvě modelky Anna Szopa a Aneta Kalousková, které pózují třeba jako rybářky.

20181109_Kalendář 3

„Celým kalendářem nás provází téma využitelnosti traktorů pro aktivity našich slečen v přírodě. Jako obvykle jsme motivy volili s velkou mírou nadsázky. Spojení ženské krasy s krásou místní přírody a elegancí silných strojů nám evokuje univerzálnost využití traktorů v praxi,“ vyjadřuje se k záměru fotografií dvorní fotograf kalendářů Martin Fridner. „Tentokrát to nebyla realistická montáž ani práce v ateliéru, ale reálné prostředí s reálnou fotografií. Projekt byl náročný zejména, co se týče hledání lokací, jelikož jsme potřebovali specifické druhy země v relativně malé vzdálenosti. Musím říct, že okolí Brna mě překvapilo svojí přírodní rozmanitostí, bylo to pro mě i poučné a inspirativní cestování,“ doplňuje Fridner.

20181109_Kalendář 3

Kalendáře ZETOR mají již tradici, každý výtisk je žádaným sběratelským kouskem. Každoročně vychází ve dvou edicích, a to v limitované, která umělecky propojuje krásu žen se silou stroje, a v produktové, která je zaměřená na stroje a jejich využití. Kalendáře oceňují i odborné poroty, například v roce 2015 získal kalendář pro rok 2016 ocenění Fénix Content za fotoprodukci. Kalendáře na rok 2019 jsou v prodeji na e-shopu ZETOR a u autorizovaných prodejců značky ZETOR.

 

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com