tiskové zprávy

Maďarský a český ministr zemědělství navštívili ZETOR

8.6.2017

Sándor Fazekas, ministr zemědělství Maďarska a Marian Jurečka, ministr zemědělství ČR zavítali do společnosti ZETOR TRACTORS. Návštěva proběhla u příležitosti pracovní cesty maďarského ministra do České republiky. Oba členové vlády si prohlédli výrobní část společnosti, seznámili se s modernizovanými technickými dílnami výzkumu a vývoje a krátce navštívili i ZETOR GALLERY.

Maďarsko patří mezi důležité trhy značky ZETOR a dlouhodobě mu zde patří přední pozice v prodejích. V posledních třech letech se brněnský výrobce řadil vždy mezi pět nejprodávanějších značek na trhu.

20170608_maďar2

Foto: pan Sándor Fazekas, ministr zemědělství Maďarska (vlevo) se seznamuje s FORTERROU HD 150

„V Maďarsku jsme v roce 2016 zaznamenali pokles poptávky po traktorech. Celkové prodeje na trhu se propadly o 13 %, což se promítlo i do výsledků značky ZETOR v této oblasti. Využili jsme příležitosti setkání s panem ministrem Fazekasem a panem ministrem Jurečkou a seznámili je s naší pozicí na trhu,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

„Jsem rád, že svého maďarského kolegu mohu seznámit s tím, co naše země dělá a nabízí v oblasti zemědělství, potravinářství, ale i zemědělské techniky. Některé naše produkty mají dlouholetou tradici. K nim patří například i traktory ZETOR, které díky své vynikající kvalitě a spolehlivosti mají dobré jméno a je o ně zájem i v zahraničí.“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Hosté se během návštěvy seznámili nejen s montážní linkou, logistickým centrem a expediční plochou, ale také se zmodernizovanými technickými dílnami, které slouží pro výzkum a vývoj.  Návštěvníci si prohlédli i mrazící komoru, která slouží k testování traktorů a motorů v extrémních teplotních podmínkách, nebo ZETOR GALLERY.

ZETOR TRACTORS a.s. do Maďarska vyváží až 200 traktorů ročně a jeho tržní podíl se stabilně pohybuje mezi 8–10 % ve výkonnostním segmentu traktorů 50–170 koní. Maďarští zákazníci dávají přednost modelovým řadám PROXIMA a FORTERRA. U strojů oceňují univerzálnost, odolnost a fakt, že je lze využít jak pro rostlinnou, tak živočišnou výrobu. Traktory jsou ceněny také pro jejich nízkou spotřebu a ideální poměr síly a ceny strojů.

20170608_maďar1

Foto: Návštěva maďarského a českého ministra zemědělství v ZETOR TRACTORS a.s.

ZETOR TRACTORS a.s. přijímá řadu zahraničních návštěv z celého světa. Mezi hosty bývají zástupci vlád i diplomaté. Kromě maďarského ministra zemědělství Sándora Fazekase navštívili v minulosti společnost i další politické osobnosti. Nedávno to byla britská velvyslankyně Jan Thompson, v loňském roce pak velvyslanec Slovenska pro Českou republiku Petr Weiss nebo slovinský ministr zemědělství Dejan Židan. Z české politické scény do ZETORU zavítali prezident ČR Miloš Zeman nebo předseda vlády Bohuslav Sobotka. 

PR & komunikace

zmedia@zetor.com