tiskové zprávy

HORTUS se představil britskému publiku

17.1.2018

Už po patnácté se zúčastnila značka ZETOR nejvýznamnějšího britského veletrhu LAMMA. Návštěvníci akce se v letošním roce mohli těšit na produktovou nabídku traktorů ZETOR, které vévodila žhavá novinka HORTUS HS 65.

Britský veletrh LAMMA patří mezi nejprestižnější veletrhy konané na britských ostrovech s mezinárodním přesahem. Účastní se ho farmáři nejen z Velké Británie, ale i zemědělci z Irska, Skandinávie nebo Beneluxu.

20180117_LAMMA 1

Jako prodejci traktorů ZETOR máme na veletrhu jedinečnou možnost prezentovat naše novinky a produkty farmářům. Jde nejen o prestižní záležitost, ale získáváme tady vazby na zákazníky. Průměrně dokážeme na této události získat několik desítek poptávek po našich strojích, které v následujících týdnech a měsících měníme v prodeje,“ upřesňuje význam veletrhu Tibor Liška, ředitel ZETOR UK Ltd.

Největší novinkou, kterou si pro návštěvníky LAMMY připravila britská afilace ZETOR UK je představení žhavé novinky – traktor HORTUS HS 65.

Modelová řada HORTUS je tvořena dvěma modely – CL a HS. Stroje jsou vybaveny 4válcovým motorem o výkonu 67 koní. Traktory využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad, model HORTUS HS je navíc vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a jsou vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích průtok o objemu 60 l/min. Traktor disponuje klimatizací, která usnadňuje práci operátora při dlouhých a namáhavých pracích.

ZETOR rozšířil svou produktovou nabídku dále také o modelovou řadu UTILIX. Srdcem těchto traktorů je 4válcový motor. UTILIX HT 45 má sílu 43 koní, zatímco silnější UTILIX HT 55 disponuje 49 koňmi. Stroje jsou vybaveny hydrostatickou převodovkou, kde rychlost stroje ovládá operátor za pomoci dvou plynových a jednoho brzdového pedálu. Maximální rychlost traktoru je 30 km/h. Systém mokrých brzd dělá z nového stroje bezpečný pracovní nástroj, který odpovídá nejnovějším přísným bezpečnostním normám. Z pohledu hydrauliky mají stroje dvě čerpadla oleje o celkovém průtoku 52 l/min, respektive 56 l/min. Jde o dostatečnou kapacitu např. pro práci s čelními nakladači a dalšími agregacemi. Základní výbavou stroje je opět klimatizace, která zvyšuje pohodlí obsluhy při práci.

20180117_LAMMA 4

„Nové traktory jsou malé a lehké, jde s nimi lépe a rychleji manipulovat než s většími stroji. Uplatnění najdou v pěstitelství, zahradnictví, ale také ve stájích a jiných omezených prostorech, a zapomínat nesmíme ani na komunální služby, kam se díky své obratnosti perfektně hodí,“ doplňuje Tibor Liška.

Stroje si mohou zájemci objednávat už nyní a první traktory budou zákazníkům dodány v březnu 2018. S představením traktorů UTILIX a HORTUS značka ZETOR rozšířila své produktové portfolio na 6 modelů a pokrývá výkonnostní segment od 40 až do 160 koní.

„Je velmi pozitivní, že ZETOR rozšířil své produktové portfolio o modely s nižšími výkony. Vstupujeme tak do nové oblasti trhu, kde si budeme muset získat své pozice, ale osobně to vnímám jako velkou příležitost a výzvu,“ dodává Tibor Liška.

Společně s traktorem HORTUS HS 65 budou na stánku ZETORU k vidění také zástupci modelových řad MAJOR, PROXIMA a FORTERRA včetně čelních nakladačů ZETOR SYSTEM. Návštěvníci stánku se mohou těšit i na akční nabídku vystavovaných produktů.

„Neopomněli jsme ani případné financování nákupu nových strojů. Pro bližší informace se obracejte na obsluhu stánku. Všechny vás srdečně zveme a těšíme se na vaší návštěvu, letos nás najdete na stanovišti R20,“ říká Tibor Liška.

20180117_LAMMA 2

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com