tiskové zprávy

Hledáme 40 nových kolegů do výrobní sekce

11.5.2017

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. aktuálně hledá 40 nových kolegů do výrobní části závodu. Obsazovány jsou dělnické pozice, zejména pak brusiči, obráběči kovů nebo montážní dělníci.

Nábor nových zaměstnanců souvisí s plánovaným navyšováním výroby ve druhé polovině roku 2017. Situace na trzích Evropy z pohledu celkových prodejů zemědělské techniky se již více než tři roky nachází v recesi, jednotlivé země zaznamenávají propady v prodejích. Této situaci čelí i ZETOR.

„Podle odhadů a plánů na rok 2017 se propady prodejů na trzích Evropy postupně stabilizují do poloviny roku. Druhé pololetí z pohledu požadavků na výrobu bude náročnější vzhledem ke zvyšující se poptávce o traktory ZETOR ze zemí Asie a Afriky, tedy z trhů, na které značka vstoupila v nedávné době,“ vysvětluje Jana Ragasová, ředitelka Úseku lidských zdrojů a všeobecné správy v ZETOR TRACTORS a.s., a dodává: „Na plánované zvýšení požadavků na výrobu reagujeme navýšením pracovních míst v rámci výrobní části závodu. V této chvíli tak hledáme nové zaměstnance ZETORU TRACTORS a.s.

20170511_nábor zaměstnanců 1

Společnost obsazuje 40 pozic, nábor byl zahájen v průběhu dubna. Zájem je zejména o brusiče, obráběče kovů a montážní dělníky. Společně s dělnickými profesemi obsazuje společnost dalších 25 pozic převážně technickohospodářského zaměření, hledají se specialisté obchodu, marketingu, nákupu, konstrukce nebo vývoje a kvality.

„V ZETOR TRACTORS a.s. aktuálně pracuje 660 osob a dalších 90 osob jsou zaměstnanci zahraničních poboček v USA, Velké Británii, Francii, Německu, Polsku a Indii. Našim zaměstnancům nabízíme možnost podílet se na vývoji, výrobě a prodeji jedinečného produktu, kterým bezesporu traktory ZETOR jsou. Motivační výhodou je, že naši lidé jsou přítomni u celého procesu, od vývoje až po výrobu koncového produktu. Vyznačujeme se také plochou organizační strukturou, díky které mají zaměstnanci snadný přístup k managementu i top vedení a také s nimi mají pravidelný kontakt,“ vyjmenovává Jana Ragasová specifika společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

20170511_nábor zaměstnanců 2

Značka ZETOR působí v Brně již více než 70 let, jedná se o zavedenou společnost, která svým zaměstnancům nabízí řadu výhod. Standardem je pět týdnů dovolené, pracovní doba v délce 7,5 hodiny, příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění, dětskou rekreaci, příspěvek na dovolenou 2x ročně a zaměstnancům je k dispozici také dotované stravování. Dále je zde možnost využít výhodné telefonní tarify a možnosti vzdělávání.

„Za největší úspěch považuji, že jsme v nedávné době posílili top management o tři nové ředitele s mnohaletými zkušenostmi z nejprestižnějších českých a zahraničních firem. Fakt, že ZETOR je lákavou příležitostí pro takové odborníky, je důkazem, že značka má zaměstnancům co nabídnout a oslovit je,“ dodává Jana Ragasová.

20170511_nábor zaměstnanců 3

Obchodním a marketingovým ředitelem se stal Robert Todt, který má 20leté zkušenosti ze Škoda Auto a.s., kde působil např. v Rusku, nebo v Číně. Dále nastoupil technický ředitel Petr Váradi, jenž má mnohaleté zkušenosti v rámci vývoje a konstrukce a přišel ze společnosti Way Industries a.s., která se zabývá vývojem smykem řízených nakladačů. Služebně nejmladším je ředitel Úseku kontroly kvality Milan Kuneš, který má mnohaleté zkušenosti s kvalitou v rámci automobilového průmyslu, do ZETORU TRACTORS a.s. přišel ze společnosti MAGNA EUROPE. Nově vznikl Úsek strategie, který připravuje strategii společnosti ZETOR TRACTORS a.s. na období nejbližších deseti let. Ředitelem nového úseku je David Kollhammer.

„Aktuálně připravujeme zábavné odpoledne, během kterého se může veřejnost seznámit blíže se značkou ZETOR, našimi traktory, zjistit více o historii značky a užít si bohatý doprovodný program. Připravený bude na místě i infostánek, kde budeme případným zájemcům představovat volné pozice a zázemí společnosti. Na místě jim rádi odpovíme na všechny jejich otázky,“ zve Jana Ragasová na akci Den se ZETOREM, která proběhne 20. 5. 2017 od 13:00 na adrese Trnkova 111, Brno Líšeň. 

PR & komunikace

zmedia@zetor.com