tiskové zprávy

FORTERRA slaví 20. narozeniny soutěží pro své fanoušky

21.5.2018

Značka ZETOR vyhlásila k 20. výročí FORTERY soutěž pro své fanoušky s názvem „21,5 tisíc příběhů, a jaký je ten tvůj?“ Stačilo poslat fotku FORTERRY s popisem „nej“ zážitku, nebo momentu a účastníci mohli vyhrát jednu z hodnotných cen – 1. místo tablet, 2. místo PC hra Pure Farming 2018 a 3. místo hračka traktoru v podobě FORTERRY HD. Známe už vítěze a z došlých příspěvků, je jasné, že FORTERRA je opravdu dříč, na kterého se farmáři mohou spolehnout v těžkých situacích.

Při žních jsme měli dva odvozy Zetor Forterra 150 HD (najeto téměř 6000mth) a nový traktor od modré konkurence. Když jsme byli v tom největším zápřahu modrý traktor se pokazil. Na pole přijel servis asi hodinu prováděl diagnostiku. Po další hodině oprav to servis vzdal a traktor si odvezli na dílnu. Zhruba po 14 dnech servis přišel se zprávou že traktor se nedá opravit. Mezitím odvážela Forterra a zvládala to nad naše očekávání. Při žních jsme měli dva odvozy Zetor Forterra 150 HD (najeto téměř 6000mth) a nový traktor od modré konkurence. Když jsme byli v tom největším zápřahu modrý traktor se pokazil. Na pole přijel servis asi hodinu prováděl diagnostiku. Po další hodině oprav to servis vzdal a traktor si odvezli na dílnu. Zhruba po 14 dnech servis přišel se zprávou že traktor se nedá opravit. Mezitím odvážela Forterra a zvládala to nad naše očekávání.

Při žních jsme měli dva odvozy Zetor Forterra 150 HD (najeto téměř 6000mth) a nový traktor od modré konkurence. Když jsme byli v tom největším zápřahu modrý traktor se pokazil. Na pole přijel servis asi hodinu prováděl diagnostiku. Po další hodině oprav to servis vzdal a traktor si odvezli na dílnu. Zhruba po 14 dnech servis přišel se zprávou že traktor se nedá opravit. Mezitím odvážela Forterra a zvládala to nad naše očekávání. Při žních jsme měli dva odvozy Zetor Forterra 150 HD (najeto téměř 6000mth) a nový traktor od modré konkurence. Když jsme byli v tom největším zápřahu modrý traktor se pokazil. Na pole přijel servis asi hodinu prováděl diagnostiku. Po další hodině oprav to servis vzdal a traktor si odvezli na dílnu. Zhruba po 14 dnech servis přišel se zprávou že traktor se nedá opravit. Mezitím odvážela Forterra a zvládala to nad naše očekávání.svého traktoru. Na bronz dosáhl Alija H., který se do soutěže zapojil s vtipnou historkou… Co se muPři žních jsme měli dva odvozy Zetor Forterra 150 HD (najeto téměř 6000mth) a nový traktor od modré konkurence. Když jsme byli v tom největším zápřahu modrý traktor se pokazil. Na pole přijel servis asi hodinu prováděl diagnostiku. Po další hodině oprav to servis vzdal a traktor si odvezli na dílnu. Zhruba po 14 dnech servis přišel se zprávou že traktor se nedá opravit. Mezitím odvážela Forterra a zvládala to nad naše očekávání. Při žních jsme měli dva odvozy Zetor Forterra 150 HD (najeto téměř 6000mth) a nový traktor od modré konkurence. Když jsme byli v tom největším zápřahu modrý traktor se pokazil. Na pole přijel servis asi hodinu prováděl diagnostiku. Po další hodině oprav to servis vzdal a traktor si odvezli na dílnu. Zhruba po 14 dnech servis přišel se zprávou že traktor se nedá opravit. Mezitím odvážela Forterra a zvládala to nad naše očekávání.

Ze stovek došlých odpovědí, které dorazily v období od 8. dubna do 5. května, bylo vybráno 10 nejzajímavějších příběhů, které se utkaly v souboji o co největší počet reakcí na facebooku značky ZETOR. Do soutěže se zapojili majitelé traktorů nejen z Česka, ale třeba i z Litvy, Nizozemska, Irska, Finska, Itálie, Alžírska, nebo Bosny a Hercegoviny a dalších zemí.

20180521-for-5-soutez

Pomyslné fanfáry k prvnímu místu zazněly pro Tomáše Z., který popisoval zážitek při žních, kdy jeho FORTERRA zvládla vše na jedničku a zastoupila v náročném období i stroj konkurenční výroby, který namáhavou práci nezvládl. Druhý stupínek vítězů obsadil Michal B., který má novou FORTERRU a chlubí se spolehlivostí svého traktoru. Na bronz dosáhl Alija H., který se do soutěže zapojil s vtipnou historkou… Co se mu přihodilo, když zapomněl ve své FORTEŘE zavřít okno, stejně jako ostatní soutěžní příspěvky, se dočtete na facebookovém profilu značky ZETOR www.facebook.com/zetor v albu „Soutěž 20 let s FORTEROU“.  Všem výhercům gratulujeme.

20180521-for-7-soutez

Tento rok FORTERRA slaví už 20 let. Od dob, kdy vyjela poprvé z bran závodu (bylo to v 2. polovině roku 1998), se celkem prodalo 21, 5 tisíce kusů tohoto modelu. Už tehdy šlo o robustní traktor, který se hodil pro práce i v náročnějším terénu. Odtud také pochází název stroje FOR (pro) a TERRA (terén). Model FORTERRA vycházel z traktorů, které byly označovány jako UŘIII, jehož první prototypy byly zrealizovány už v roce 1974. V roce 2000 se u FORTERRY změnila plechová kapota na plastovou a v následujících letech prošla několika inovacemi – z emisního stupně Stage IIIA, se dostala přes IIIB až na aktuální Stage IV.

K 20. narozeninám FORTERRA dostala dárek v podobě modernizace celé modelové řady. Nové modely CL a HSX byly na trh uvedeny začátkem roku, HD bude na trh uvedena na přelomu léta a podzimu. Nová řada traktorů FORTERRA využívá efektivnější brzdné systémy, největší inovací však je ECO 40 převodovka, která udržuje motor FORTERRY HSX a HD v optimálních otáčkách (1750 otáček za minutu) při vyšších rychlostech (až 40 km/h). Tímto způsobem stroje šetří provozní náklady až o 18 % v závislosti na vykonávané činnosti. Modely mají novou přístrojovou desku, vyšší přetlak v kabině, který zabraňuje vniknutí nečistot dovnitř. FORTERRU HSX je k dispozici také s odpruženou přední nápravou.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com