tiskové zprávy

CRYSTAL se vrací a je připravený se okamžitě zapojit do práce

14.8.2018

Traktor, který zastal práci v jakýkoliv podmínkách, v zimě i v létě. Zemědělci oceňovali jeho sílu a odolnost. Stroj, který před 50 lety proslavil značku ZETOR po celém světě. O který stroji jde? Přeci o ZETOR CRYSTAL – nejsilnější traktor v nabídce ZETORU. Společnost ZETOR TRACTORS a.s. už brzy uvede na trh novou generaci ZETOR CRYSTAL.

20180814_CRYSTAL 1

Nový šestiválcový stroj s výkonem 171 koní, bude světu představen 23. srpna v rámci zahájení mezinárodního agrosalónu Země Živitelka v Českých Budějovicích v České republice. Od tohoto data bude možné stroj objednávat.

„CRYSTAL se vrací v roce, kdy si tato oblíbená modelová řada připomíná 50. výročí od uvedení na trh. Při jednáních se zákazníky se často setkáváme s přáním, aby ZETOR rozšiřoval nabídku strojů s vyššími výkony. Nový CRYSTAL proto vrací ZETOR do segmentu až 170 koní. Přeji nové generaci traktorů, aby si našla svou cestu k zákazníkům a navázala na svůj dosavadní úspěch,“ říká Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Nový stroj přináší několik vylepšení ve srovnání s předchozím modelem z roku 2015. Disponovat bude osvědčeným 6válcovým motorem Deutz se zdvihovým objemem 6,1 litrů a maximálním výkonem 171 koní. Motor plní emisní limit STAGE IV. Traktor je vybaven ZETOR ECO 40 převodovkou, ta se využívá už nyní v modelové řadě FORTERRA a při maximálních rychlostech 40 km/h pracuje na úsporných 1750 otáček za minutu. Mezi další inovace CRYSTALU patří ovládací multifunkční panel s elektronicky ovládanými sekcemi hydrauliky nebo nová přístrojová deska, komfortní otočné sedadlo a další vylepšení zvyšující ergonomii kabiny. Samozřejmostí zůstává přední odpružená náprava. Stroj je vybaven sérii prvků zvyšující jeho bezpečnost, jako jsou brzdy (brždění přední nápravy je ovládáno hydraulicky, zadní nápravy pak pneumaticky), panoramatická zrcátka a zpětná zrcátka uvnitř kabiny. Dále pak např. senzor zabudovaný do sedadla řidiče, který vypne PTO, pokud operátor opustí své místo apod.

Přijďte na Zemi Živitelku do pavilonu Z na stánek ZETORU, kde si můžete od 23. 8. do 28. 8. detailněji prohlédnout nový CRYSTAL. A pokud cestu do Českých Budějovic neplánujete, nevadí, sledujte web ZETORU nebo sociální sítě, kde nový produkt představíme také.

20180814_CRYSTAL_2

PR & komunikace

zmedia@zetor.com