tiskové zprávy

Český a slovinský ministr zemědělství navštívili ZETOR

19.10.2016

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. přivítala ve svém sídle českého a slovinského ministra zemědělství. Marian Jurečka a Dejan Židan navštívili brněnského výrobce traktorů v rámci své několikadenní cesty po České republice. Ministři v ZETOR TRACTORS a.s. nahlédli do výroby a měli možnost seznámit se s historií i budoucími plány značky.

Český a slovinský ministr zemědělství jsou dalšími vzácnými návštěvníky z řad předních politiků, kteří v průběhu letošního roku zavítali do naší společnosti. Oceňujeme jejich zájem o značku ZETOR a možnost projednat vzájemné obchodní příležitosti a aktivity. Jsme velmi rádi, že jsme jim mohli poskytnout vhled do našich vizí a zároveň připomenout bohatou historii ZETORU.“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

20161019_ČR a SL ministr 5

Ministry zemědělství v ZETOR TRACTORS a.s. přivítal výkonný ředitel společnosti Martin Blaškovič, který jim na úvod představil prostor ZETOR GALLERY a seznámil je s historií a budoucím směřováním značky. Marian Jurečka se svým slovinským protějškem si dále prohlédli výrobní úsek, nové logistické centrum a vývojové dílny. Na závěr návštěvy čekalo ministry setkání s vedením firmy. Předmětem jednání se zástupci společnosti bylo představení plánů ZETOR TRACTORS a.s. do budoucna.  Na závěr návštěvy se oba ministři zemědělství podepsali do pamětní knihy v ZETOR GALLERY a převzali dar od vedení společnosti.

„Myslím si, že mezi Slovinskem a Českou republikou existuje dobrá spolupráce. Jsem přesvědčen, že je ještě řada možností pro její další rozvoj.  Proto jsem rád, že se opět setkávám se svým resortním kolegou Dejanem Židanem, tentokrát v České republice, a můžu ho seznámit s tím, co naše země nabízí v oblasti zemědělství, potravinářství, ale i zemědělské techniky. Tím jsou například i traktory ZETOR, které si získaly dobré jméno pro svou spolehlivost,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

20161019_ČR a SL ministr 10

ZETOR TRACTORS a.s. prodává traktory do Slovinska již od roku 1961. Po rozpadu bývalé Jugoslávie od roku 1992 vyvezl do této země téměř 5 000 strojů. V současné době se do Slovinska vyváží všechny modelové řady značky ZETOR. Největší poptávka je v posledních letech o model PROXIMA PLUS, ta se těší velké oblibě u slovinských farmářů díky své velikosti a dostatečnému výkonu, což jsou aspekty uplatnitelné v kopcovité krajině, kterou Slovinsko bezesporu je. Na prodejích traktorů do Slovinska spolupracuje ZETOR TRACTORS a.s. dlouhodobě se společností Gorenje.

20161019_ČR a SL ministr 1

PR & komunikace

zmedia@zetor.com