ZETOR world
  • 3.6.2024

Z Andělky do Lednice a zpět

Z Andělky do Lednice a zpět

Z Andělky do Lednice a zpět – to zní jako dobrodružná cesta! Na netradiční jízdu vyrazili za nepříliš příznivého počasí kamarádi Míra, Tom a Zbynďa. Kromě letitého přátelství trojici spojuje také vášeň k našim ZETOR traktorům. A to je právě důvod, proč s jejich výletem chceme seznámit i vás!

Skupina traktoristů startovala ve vesničce Andělka v Libereckém kraji v sobotu 25. května 2024. Na cestu vyrazili s modely ZETOR 2511 a modelem ZETOR 2011 (vývozní typ 220). Traktory měly boční kosu, verze bez kabiny. 

Těší nás, že jeden z účastníků staví na Andělce dokonce malý veterán klub a muzeum spojené se ZETOR traktory. Tomu se říká vášeň a oddanost! Fanoušek má doposud už 15 starožitných ZETOR modelů.

O několik dnů později jsme dostali příležitost se se skupinou V ZETORU seznámit. Návštěva se uskutečnila v pondělí 27. května 2024. A právě na tomto setkání nám fanoušci prozradili tajemství. Dozvěděli jsme se, že v roce 2026 chtějí na starých ZETORECH 25 A zdolat trasu po Jižní Americe. Přejeme hodně štěstí a úspěchu i při tomto dobrodružství!