novinky a zprávy

Netradiční umělecká výstava POCTY, CITY, POCITY v ZETOR GALLERY

14.7.2017

ZETOR GALLERY zve na autorskou výstavu POCTY, CITY, POCITY dvojice brněnských umělců Petra Dubjaka a Pavi TAire. Expozice bude zahájena vernisáží ve středu 19. 7. 2017 od 17 hodin a veřejnost se s uměleckými díly bude moci seznámit až do konce letních prázdnin. Vystavená díla útočí na kreativitu a fantazii diváka, vše je zasazeno do industriálního prostředí ZETOR GALLERY a obklopeno atmosférou silných zemědělských strojů značky ZETOR.

„Základními myšlenkami výstavy je vyšší míra tvořivosti na podkladě inspirujících fotografických záznamů, komplexnost děl a například odkazy k významným kulturním osobnostem a dílům, proto POCTY v názvu výstavy,“ říká Petr Dubjak, jeden z autorů výstavy.

Autorská dvojice si zábavnou formou pohrává s představivostí diváka. Vystavené exponáty jsou grafikami, vhodně a jemně zasazenými do fotografického pozadí, vše je doplněno lyrickým i prozaickým textem. V jedné obrazové buňce je tak skryto mnoho různorodých podnětů, které nepřímo nutí posluchače k zapojení jeho fantazie a intenzivnějšímu prožitku.

Petr Dubjak pracuje v ZETOR TRACTORS a.s. jako vedoucí designer na technickém úseku. V minulosti již prostory v ZETOR GALLERY využil, když vystavoval soubor kreslených anekdot ze zemědělského prostředí. Celkově realizoval 33 výstav a uměleckých počinů. Pavi TAire, je všestrannou umělkyní, která se věnuje také psaní poezie a prózy. Ve svých dílech ráda vyjadřuje své osobní pocity a nálady.

„Vernisáž k výstavě proběhne ve středu 19. 7. od 17:00 v ZETOR GALLERY a všichni jsou srdečně zváni. Netradiční výstava zasazená do industriálního prostředí ovládaného zemědělskou technikou vytváří zajímavý kontrast. Z jedné strany na diváka působí svět umění a fantazie, z druhé pak chladná technika založená na logice a fyzikálních zákonech. Jistě si ze ZETOR GALLERY odnesete zajímavý zážitek,“ zve na výstavu Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Během vernisáže se návštěvníci mohou těšit na uvedení výstavy umělci, či hudební doprovod, o který se postará bluegrassová skupina SAKRAPES. V průběhu konání vernisáže je vstupné zdarma.

ZETOR GALLERY je výstavní prostor v Brně Líšni, kde se návštěvníci mohou seznámit nejen s bohatou historií traktorů ZETOR, ale i s moderními stroji slavné české značky. Návštěvníci pomyslně cestují časem od stávající produkce, přes řadu Crystal, SUPER až po legendární Zetor 25. Expozici doplňují audiovizuální prvky, simulátor čelního nakladače a multi-dotykové displeje. Prostor je využíván i pro konání výstav, vernisáží, společenských událostí, večírků, ale i pro obchodní a další jednání.

Otevřeno je každý den od 10:00 do 17:00. Vstupné je 50 Kč, zlevněné 25 Kč,  ZTP a děti do 6 let mají vstup zdarma. Fotografování je povoleno a do exponátů můžete nasednout, či jim nahlédnout pod kapotu. Srdečně Vás zveme k návštěvě!

Více informací najdete na http://www.zetorgallery.cz/

20170714_Výstava v ZG