novinky a zprávy

Britská velvyslankyně Jan Thompson navštívila ZETOR TRACTORS a.s.

11.4.2017

Jan Thompson, britská velvyslankyně v České republice, zavítala do společnosti ZETOR TRACTORS a.s. Velvyslankyně si během své návštěvy prohlédla výrobní část společnosti a logistické centrum a seznámila se také s historií značky ZETOR. Součástí návštěvy byla i jednání s vedením společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Důvodem cesty britské velvyslankyně do Brna, kde má společnost ZETOR TRACTORS a.s. své sídlo, bylo seznámení se s výrobními a logistickými procesy a bohatou historií značky. Velvyslankyně jednala také s managementem společnosti. Diskutovalo se mimo jiné o postavení značky ZETOR ve Velké Británii nebo také o brexitu.

 

Jan Thompson a Martin Jurkovič, manažer marketingu Zetor Tractors a.s.

„Spolupráce mezi Velkou Británií a společností ZETOR TRACTORS a.s. funguje od 60. let a je pro naši společnost velmi důležitá, proto jedním z cílů jednání s paní velvyslankyní bylo i posílení značky ZETOR na britském trhu a rozšíření prodejní sítě,“ komentoval návštěvu Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost doposud vyvezla do Velké Británie téměř 40 tisíc traktorů. Významnost spolupráce podtrhuje také fakt, že od roku 2003 má ZETOR TRACTORS a.s. ve Velké Británii obchodní afilaci.

Dlouhodobé působení firmy ZETOR TRACTORS a.s. na britském trhu je příkladem dobré obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Británií. Pevně věřím, že se tento stav podaří zachovat i po vystoupení Spojeného království z EU. Pro Británii je udržení současných obchodních vztahů s Českou republikou naprostou prioritou,“ řekla po návštěvě ZETORU Jan Thompson.

Mezi zákazníky jsou ve Velké Británii nejoblíbenější modelové řady PROMIXA a FORTERRA. Z důvodu jejich univerzálnosti a odolnosti je lze využít jak pro rostlinnou, tak živočišnou výrobu. Britové oceňují produkty značky ZETOR zejména pro jejich nízkou spotřebu a ideální poměr síly a ceny strojů.

ZETOR TRACTORS a.s. přijímá řadu zahraničních návštěv z různých společností z celého světa. Mezi hosty bývají zástupci vlád i diplomaté. Kromě britské velvyslankyně Jan Thompson navštívili v minulosti společnost ZETOR TRACTORS a.s. i další politické osobnosti. V minulém roce to byl velvyslanec Slovenska pro Českou republiku Petr Weiss nebo slovinský ministr zemědělství Dejan Židan. Z české politické scény pak prezident ČR Miloš Zeman nebo předseda vlády Bohuslav Sobotka.